OGŁOSZENIA PARAFIALNE: 17.09.2017r.

24 Niedziela Zwykła dn. 17.09 2017 r.
Dziś trzecia niedziela miesiąca na Mszy św. o g. 9 Dożynki parafialne a o g. 11. Msza św. chrzcielna. Z racji dzisiejszego pogrzebu nie będzie nieszporów o g. 17.30. O g. 18.00 Msza święta.

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
W poniedziałek – święto św. Stanisława kostki, zakonnika patrona Polski, młodzieży i dzieci
We wtorek – wsp. św. Januarego
We środę – wsp. św. męczenników koreańskich Andrzeja i towarzyszy
We czwartek – święto św. Mateusza apostoła i Ewangelisty
W piątek – wsp. bł. Bernardyny Jabłońskiej dziewicy
W sobotę – wsp. św. o Pio z Pietreciny , zakonnika

W poniedziałek na g. 18. Zapraszamy młodzież z całej parafii a szczególnie przygotowującą się do bierzmowania z klas III i II gimnazjum oraz z klas VII Szkoły Podstawowej na Mszę św. z okazji św. Stanisława Kostki. Po Mszy będzie spotkanie w grupach z katechetami. Przygotowanie do bierzmowania trwa trzy lata i ze względu na reformę oświaty klasa VII jest zaproszona w tym roku na pierwsze spotkania.

W poniedziałek na godz. 17.00 zapraszamy chłopców, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu i zostać ministrantami w naszej parafii.

We środę o g. 16.00 Spotkanie KPRM z ks. Władysławem na katechezie o g. 17.00 nabożeństwo do NMP Królowej Polski.

We czwartek po Mszy św. wieczornej półgodzinna adoracja w ciszy. Serdecznie zapraszamy. Po adoracji spotkanie Grupy Modlitewnej nauczycieli. W Tym dniu w naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Odzysk z demontażu sprzętu zostanie przekazany na wspieranie katolickich dzieł misyjnych na świecie. Sprzęt należy zwozić pod garaż przy plebanii do czwartku do g. 9.30, o tej godzinie zostanie zabrany przez firmę organizującą zbiórkę i pomoc misjonarzom.

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. w kaplicy na Mosornem o g. 15.00.

W tym dniu będzie przed kościołem składka do puszek z przeznaczeniem na Seminarium Duchowne w Krakowie i zastąpi jak co roku zbiórkę ziemniaków na ten cel. Składka zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Parafialnej.

W dniu 7 października jest organizowana ogólnopolska akcja modlitewna Różaniec do granic. W naszej parafii będzie 8 stref modlitwy: Pod Koroną Ziemi, Przy Szkole Podstawowej na Mosornem, na placu u państwa Ostrowskich, pod wiatą na skwerze w Centrum, na boisku sportowym, na parkingu przy cmentarzu, na placu na obejściu Sule gdzie są deski, i na parkingu u Kozinów obok kapliczki. Właścicieli proszę o kontakt ze mną te miejsca wyznaczyła policja ze strażą państwową. Bardzo prosimy o rejestrację na stronie Różańca do granic.

W ubiegłą niedzielę składka na potrzeby parafii wyniosła: 6068zł81 gr, 1 euro, 65 eurocentów, 10 centów amerykańskich

Bóg zapłać mieszkańcom od Budzonia, Trybały, Podsot, Warzechówka, Maliki, Brzeg, Kąkole, Kukle, Pod Grapą za ofiarę 1400 zł na renowację ołtarza.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.