OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19.05.2019 r.

5 Niedziela Wielkanocna, dn. 19. 05. 2019 r.

Dziś zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.
Dzisiejsza składka na wszystkich Mszach św. jest przeznaczona na pokrycie remontu i konserwacji ambony i zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.
Jutro wspomnienie – św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.
Również jutro zapraszamy uczniów z klas VIII z całej parafii na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe. Później będą mieć spotkanie.
We wtorek wspomnienie – św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
W środę wspomnienie – św. Rity z Cascii, zakonnicy.
W piątek wspomnienie – Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
Uczniów klas VIII z całej parafii, którzy mają przyjąć Sakrament Bierzmowania 27 maja zapraszamy w piątek, sobotę na Msze św. wieczorne i nabożeństwa majowe oraz w niedzielę o godz. 9.00 na przygotowanie modlitewne. Prosimy rodziców o dopilnowanie, aby nikogo nie zabrakło na tych Mszach św.
W sobotę od godz. 16.30 spowiedź św. dla nich oraz dla świadków, rodziców i rodzeństwa.
U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie oraz medale z okazji 200-lecia parafii. Zapraszamy do ich nabycia.
Jeszcze jedno ogłoszenie: Ostatnio wynikła przykra sprawa. Otóż z grobów zniknęły kwiaty przyniesione przez rodzinę. Myślę, że każdy z nas pamięta jak byliśmy uczeni przez rodziców, aby nic nie zabierać z grobów. Miejmy nadzieję, że był to odosobniony przypadek.