OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19.11.2017r.

33 Niedziela Zwykła, dn. 19. 11. 2017 r.

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje przed Uroczystością Odpustową ku czci św. Klemensa, głównego patrona naszej parafii i kościoła.
Dziś o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. za wszystkie dusze wypominane.
Jutro wspomnienie – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

We wtorek wspomnienie – Ofiarowania Najśw. Maryi Panny.

W środę wspomnienie – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej i organistów. Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszym p. Organiście.

W środę przypada spowiedź św. rekolekcyjna rano od godz. 9.00 – 12.00 z przerwą od godz. 10.30 do 11.00 oraz po południu od godz. 14.15 – 17.00 z przerwą od godz. 15.15. – 15. 45.

W czwartek przypada Uroczystość Odpustowa ku czci św. Klemensa. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i uroczysta Suma o godz. 17.00, którą odprawi Ks. Bp. Wiesław Lechowicz z Tarnowa. Po Sumie procesja dokoła kościoła. Na Sumę zapraszamy jak najwięcej parafian i gości. Na procesję prosimy o zabranie wszystkich feretronów i chorągwi. Dzieci prosimy do sypania kwiatków. Kto ma stroje regionalne niech w nich przyjdzie na Sumę. W czasie Odpustu na wszystkich Mszach św. składka będzie dla Ks. Rekolekcjonisty.

W piątek wspomnienie – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

W sobotę wspomnienie – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówienie litanii do Serca Bożego oraz Aktu Poświęcenia.

W czasie rekolekcji Mszy św. o godz. 6.30 nie będzie. Również kancelaria parafialna nie będzie czynna. W czwartek nie będzie czynna Poradnia Rodzinna.