OGŁOSZENIA PARAFIALNE: 20.05.2018 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dn. 20. 05. 2018 r.

Dziś o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 14.30 Msza św. na Bartyzelowej Górze przy Krzyżu. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Jutro święto – Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Msza św. w kaplicy na Wełczy o godz. 16.00.

We wtorek wspomnienie – św. Rity z Cascii.

W czwartek święto – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym spotkanie Grupy Modlitewnej Nauczycieli.

W piątek wspomnienie – św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła.

W sobotę wspomnienie – św. Filipa Nereusza, prezbitera.

W sobotę młodzież KSM-u serdecznie zaprasza wszystkie mamy na Mszę św. o godz. 18.00 z okazji Dnia Matki. Po Mszy św. i nabożeństwie majowym zapraszamy na krótki apel.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej w naszej Archidiecezji. Niech każdy odpowie sobie w sumieniu, czy spełnił swój obowiązek wobec Boga i Kościoła.

Jak co roku w przyszłą niedzielę przyjedzie do naszej parafii Ks. ze Swoszowic, gdzie jest budowany kościół, aby wygłosić kazania i zebrać składkę na wszystkich Mszach św. na ten cel. W ten sposób odpowiemy na apel naszego Ks. Bp. Ordynariusza, by pomagać parafiom, które budują kościoły.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie i książki o kaplicy na Wełczy. Zachęcamy do ich nabycia.

W piątek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym spotkanie wyjeżdżających z Ks. Zbigniewem na pielgrzymkę na Mazowsze.

Zdjęcia z Bierzmowania można odbierać w zakładzie u p. Adama w tygodniu codziennie w godzinach od 17. do 18.00.