OGLOSZENIA PARAFIALNE – 22.10.2017r.

29 Niedziela Zwykła, dn. 22. 10. 2017 r.

Z dniem dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Będziemy pamiętali w modlitwach o misjonarzach i misjonarkach pracujących na całym świecie, a szczególnie o tych pochodzących z naszej parafii.

Dziś o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna

Jutro wspomnienie – św. Jana Kapistrana, prezbitera.

We wtorek wspomnienie – św. Antoniego Marii Clareta, bp.

W środę młodzież z klasy III z Gimnazjum, którą do Sakramentu Bierzmowania przygotowuje
Ks. Władysław jest proszona na nabożeństwo różańcowe i Mszę św.

W czwartek wspomnienie – bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy.

W sobotę święto – świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W przyszłą niedzielę przypada Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Po Mszy św. o godz. 9.00 odśpiewamy hymn „Ciebie Boga Wysławiamy”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej od wtorku do soboty włącznie w godzinach urzędowych tj. od godz. 8.00 – 10.00 i w czwartki od godz. 15.00 do 17.00. Również będziemy przyjmować w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 do godz. 12.00.

Przypominamy, że zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i robimy porządki na grobach swoich najbliższych. Pamiętajmy o tym, aby zostawić porządki, śmieci wrzucać do kontenerów, a nie obok. Również przypominamy, że ci którzy nie opłacili jeszcze za miejsca na których są pochowani ich krewni, by to uczynili do końca czerwca przyszłego roku. Jeżeli tego nie zrobią to muszą się liczyć z likwidacją takiego grobu. Przecież z tych ofiar są pokrywane koszty wywozu śmieci w ciągu roku. Koszty takiej wywózki wynoszą prawie 20.000 zł.

W tym miejscu pragniemy podziękować p. Adamowi Żółty za przywieziony żwir bezpłatnie w ubiegłym tygodniu, który został wykorzystany przez was do wysypania miejsc obok grobów waszych najbliższych. Składamy p. Adamowi serdeczne „Bóg zapłać”.

We wtorek i czwartek uczniowie z klas VII z Zawoi Centrum, których do Sakramentu Bierzmowania przygotowuje p. Zbigniew Marcak są proszeni na nabożeństwo różańcowe, Mszę św. i spotkanie formacyjne.