Ogłoszenia parafialne – 26.11.2017r.

Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, odmówienie litanii do Serca Bożego, Aktu Poświęcenia oraz Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. za wszystkie dusze wypominane.
W czwartek święto – św. Andrzeja, Apostoła. W kaplicy na Wełczy od godz. 15.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 16.00 Msza św.

W piątek I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 16.00 spowiedź św., a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna. I tu jedno przypomnienie: ci którzy, byli u spowiedzi na Odpust, a nie mają grzechu ciężkiego, mogą przystąpić do Komunii św. z racji I piątku.

W sobotę wspomnienie – bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera. Jest to pierwsza sobota miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP, natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Adwent to jest okres liturgiczny przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w naszej parafii będą odprawiane o godz. 6.30.

Przez cały Adwent w niedziele Mszy św. o godz. 7.30 nie będzie, gdyż pierwsza Msza św. będzie odprawiana o godz. 6.30 jak w dni powszednie.

Pragniemy w Adwencie odprawić Msze św. w domach ludzi chorych. Chorych należy zgłaszać od dziś do przyszłej niedzieli włącznie – pojazdy po księdza załatwiają zamawiający.

Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy pomogli w czasie rekolekcji i Odpustu na plebanii przez przyniesione dary i pieniądze na żywność. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece wigilijne. Są to cegiełki na pokrycie choć w części potrzeb ubogich dzieci w naszej archidiecezji i parafii. W naszej parafii ofiary te, jak co roku, przeznaczone są na częściowe pokrycie kosztów związanych z dożywianiem dzieci z ubogich rodzin. Niech ten dar oczyszcza nasze serca i pomoże dostrzec Chrystusa w potrzebujących. Ofiara za jedną świecę wynosi od 12 zł. w górę.

Do chorych, których nawiedzamy z racji I piątku będziemy jeździć bliżej Świąt. Termin zostanie podany później.

W imieniu młodzieży KSM-u pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na zorganizowanie „Mikołaja”. Zebrano 4295 zł. 83 gr. oraz 5 euro. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.