OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.05.2018 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy, dn. 27. 05. 2018 r.


Z dniem dzisiejszym kończy się w naszej Archidiecezji czas spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.


We wtorek wspomnienie – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.


W środę wspomnienie – św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika. Od godz. 17.00 spowiedź św. przed Uroczystością Bożego Ciała i I piątkiem miesiąca.

 


Dzieci, które będą sypać kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała są proszone na próbę we wtorek na godz. 17.30 i w środę na Mszę św. wieczorną. Niech rodzice znajdą czas i przyjdą razem ze swoimi 5-cio,
6-cio i 7-mio letnimi pociechami na próbę. Są też proszeni chłopcy, którzy chcą dzwonić w czasie procesji.


 

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9,00, o godz. 10.00 uroczysta Suma, oraz o godz. 18.00. Mszy św. w kaplicy na Wełczy nie będzie. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy następującą trasą: drogą na Brzeg, Kąkole, wejście na główną drogę w kierunku kościoła. Ołtarze będą ulokowane, jak co roku, a więc: koło drogi na górny cmentarz, u Kąkoli, koło kościoła w kaplicy św. Jana Nepomucena i przy kościele. Bardzo prosimy o wzajemną pomoc w przygotowaniu Ołtarzy. Ołtarz przy kościele przygotowuje młodzież. Prosimy, aby wszystkie domy przy trasie były udekorowane, jak również cała trasa. Członków Ochotniczej Straży Pożarnej prosimy o dopilnowanie porządku. Zachęcamy do zabrania na procesję wszystkie feretrony i chorągwie. Biorąc udział w procesji Bożego Ciała składamy wyznanie wiary w Eucharystię. Kto może niech się ubierze w stroje regionalne, a dzieci z klas III w stroje komunijne. W Boże Ciało można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w procesji.


W czwartek o godz. 17.30 zakończenie nabożeństw majowych.


 

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.


 

Pragniemy podziękować pewnej osobie za złożenie ofiary na remont Ołtarza P. Jezusa Ukrzyżowanego w wysokości 2.000 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.