OGŁOSZENIA PARAFIALNE- 29.04.2018

5 Niedziela Wielkanocna. Dn.29. 05. 2018 r.

Dziś w czasie Nieszporów o godz. 17.30 rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława bp. i męczennika. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Jutro wspomnienie – św. Piusa V, papieża. Po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczęcie nabożeństw majowych z procesją dokoła kościoła.
W naszej parafii przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Zapraszamy na nie jak najwięcej dzieci, młodzieży i starszych.
We wtorek wspomnienie – św. Józefa, rzemieślnika. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

We wtorek w Zawoi Zakamień przypada Odpust. Suma Odpustowa o godz. 11.00.

W środę wspomnienie – św. Atanazego, bp. i doktora Kościoła. W kaplicy na Wełczy o godz. 16.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca.

W czwartek Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Msza św. w kaplicy na Wełczy o godz. 16.00. Na wszystkich Mszach św. odnowienie Ślubów Jasnogórskich.

W piątek wspomnienie – św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich strażakach. Msza św. z okazji ich patrona będzie odprawiona w czwartek 3.05. o godz. 9.00.

W piątek o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 16.00 spowiedź św. Zachęcamy, aby ze spowiedzi skorzystali rodzice chrzestni oraz rodzeństwo uczniów, którzy w przyszłą niedzielę przystąpią do I Komunii św. O godz. 16.00 Msza św. i nabożeństwo majowe.

Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywających w granicach Archidiecezji Krakowskiej w piątek 4 maja 2018 roku.
Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.

W sobotę wspomnienie – św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Jest to I sobota miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo Ku czci Niepok. Serca NMP. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Nieustającego Różańca połączone z nabożeństwem majowym.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uczniowie z klas III z całej parafii przystąpią do I Komunii św. W sobotę o godz. 10.00 spowiedź św. dla uczniów z klas III z całej parafii i ich rodziców. W niedzielę uczniowie z klas III zbiorą się przed kościołem o godz. 10.40, gdzie nastąpi powitanie i uroczyste wprowadzenie do kościoła. Następnie zostanie odprawiona Msza św. i uroczysta Komunia św. Po Mszy św. będzie poświęcenie obrazków i zdjęcia. Pamiętajmy, że najważniejszym Gościem w naszych rodzinach będzie Chrystus. W tym dniu Mszy św. w kaplicy na Wełczy o godz. 10.00 nie będzie. Prośba, aby nie zatrzymywać samochodów przed bramką prowadzącą do kościoła, w jej pobliżu i w alejce prowadzącej na plebanię. Alejka jest drogą przeciwpożarową i nie można jej blokować.
Próby liturgiczne przed I Komunią św. będą we wtorek o godz. 16.00 i w piątek o godz. 15.00.

Chorych z Komunią św. będziemy odwiedzać w przyszłym tygodniu, 11 i 12 maja.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Ostatnio została wydana książka „Kościół Filialny w Zawoi Wełczy”. Można ją nabyć u ministrantów. Dochód z tej książki będzie przeznaczony chociaż w części na pokrycie kosztów ogrodzenia kaplicy na Wełczy. Ofiara za 1 egzemplarz 30 zł. wzwyż. Zachęcamy do jej nabycia.

Kancelaria parafialna będzie czynna w środę i piątek w godz. od 8.00 do 10.00.