OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.04.2017r.

3 Niedziela Wielkanocna, dn.  30. 04. 2017 r.

   Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami uczniów z klas III przed I Komunią św. O godz. 17.30 rozpoczęcie nabożeństw majowych z procesją dokoła kościoła. O godz. 18.00 Msza św.
W naszej parafii przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w niedziele i święta o godz. 17.30. Zapraszamy na nie jak najwięcej dzieci, młodzieży i starszych.

Jutro wspomnienie – św. Józefa, rzemieślnika. W Zawoi Zakamień przypada Odpust. Suma Odpustowa o godz. 11.00.

We wtorek wspomnienie – św. Atanazego, bp. i doktora Kościoła. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Msza św. w kaplicy na Wełczy o godz. 16.00. Na wszystkich Mszach św. odnowienie Ślubów Jasnogórskich.

W czwartek wspomnienie – św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Pamiętajmy w tym  w swoich  modlitwach o wszystkich strażakach. Msza św. z okazji ich patrona będzie odprawiona w sobotę 13 maja.

W kaplicy na Wełczy o godz. 16.30  spowiedź św., a o godz. 17.00 Msza św. W kościele parafialnym o godz. 18.00 Msza św., a po Niej Adoracja połączona z nabożeństwem majowym  i „Godziną Świętą”.

W piątek wspomnienie – św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Jest to I piątek miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 16.00 spowiedź św. Zachęcamy, aby ze spowiedzi skorzystali rodzice chrzestni oraz rodzeństwo uczniów, którzy w przyszłą niedzielę przystąpią do I Komunii św. O godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe.

W sobotę święto – świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca połączone z nabożeństwem majowym.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uczniowie z klas III z całej parafii przystąpią do I Komunii św. W sobotę o godz. 10.00 spowiedź św. dla uczniów z klas III z całej parafii i ich rodziców. W niedzielę uczniowie z klas III zbiorą się przed kościołem o godz. 10.40, gdzie nastąpi powitanie i uroczyste wprowadzenie do kościoła. Następnie zostanie odprawiona Msza św. i uroczysta Komunia św. Po Mszy św. będzie poświęcenie obrazków i zdjęcia. Pamiętajmy, że najważniejszym Gościem w naszych rodzinach będzie Chrystus. W tym dniu Mszy św. w kaplicy na Wełczy o godz. 10.00 nie będzie. Prośba, aby nie zatrzymywać samochodów przed bramką prowadzącą do kościoła, w jej pobliżu i w alejce prowadzącej na plebanię. Alejka jest drogą przeciwpożarową i nie można jej blokować.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W poniedziałek i w czwartek o godz. 16.00 próba dla uczniów z klas III, którzy w przyszłą niedzielę przystąpią do I Komunii św.

We wtorek na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich uczniów z klas III z Gimnazjum, którzy w maju przystąpią do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. i nabożeństwie majowym będzie próba liturgiczna przed Bierzmowaniem.

    W związku z I Komunią św. objazd chorych będzie wyjątkowo 12 i 13 maja.

W ubiegłą niedzielę do puszek przed kościołem na pomoc Syrii, a szczególnie Aleppo zebrano 3650 zł. Pieniądze te zostały wpłacone na konto Caritas. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek, w czwartek do południa, w piątek i sobotę.

Od dziś można w zakrystii odbierać nagrody za konkurs palm.