Potęga wiary.

Znalezione obrazy dla zapytania ewangelia

Potęga wiary
(Mt 17,14-20)

Uczeń Jezusa nie jest mistrzem. Ale jest z Mistrzem.

W opisie Mateusza prośba o uzdrowienie epileptyka następuje po zejściu z góry Przemienienia. Relacja Łukasza (Łk 9,37) sugerują, że Jezus spędził na górze całą noc. W taki sposób Jezus zwykł się modlić.

Świadkom całego wydarzenia, niemoc uczniów wobec chorego na epilepsję, być może uzmysłowiła tylko, że uczniom jeszcze daleko do Nauczyciela. Sens jest o wiele głębszy. Uczeń nigdy nie działa sam z siebie. Jezus czyniąc znaki i cuda, też nie czyni tego z Siebie. Każdy gest wyraża jedność z Ojcem.
Post i modlitwa (por. Mt 6,1-18) wyraźnie prowadzą do pogłębienia więzi z Ojcem. Właściwie praktykowane pozwalają odkrywać „Ojca, który widzi w ukryciu”. Cud uzdrowienia staje się dopełnieniem modlitwy i postu, jako dar, który swój początek bierze w miłosiernym sercu Boga. Stąd wiara nie jest przekonaniem o własnej mocy, ale całkowitym powierzeniem siebie Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu.

Prośmy dzisiaj szczególnie, by w chwilach trudnych, rozczarowań, niepowodzeń a nawet niewiary, byśmy mieli odwagę przyjść do Jezusa i uczyć się od Niego. Bo prawdziwy uczeń nie jest mistrzem. Ale jest z Mistrzem.

Rafał Ziajka SDS

źródło komentarza liturgicznego na dzisiaj: katolik.pl

https://