Sens Jego najwyższego, doskonałego i nieprzemijającego kapłaństwa.

Znalezione obrazy dla zapytania jezus chrystus kapłan

Kapłan i ofiara

Jezus Chrystus jest kapłanem, który składa Ojcu ofiarę z życia w naszym imieniu. Wybitny człowiek Kościoła kard. Charles Journet trafnie zauważył, że „nikt nie zdoła wejść w głąb tajemnicy, nikomu nie będzie dane poniekąd doświadczalne zrozumienie odkupieńczych zamysłów, o ile i jego samego nie trawi pragnienie zbawienia świata dla Boga”. W istocie, zrozumieć sens ofiary Chrystusa, Jego najwyższego, doskonałego i nieprzemijającego kapłaństwa, można tylko z sercem pełnym miłości.

Boże, Ty ustanowiłeś swojego Syna Najwyższym i Wiecznym Kapłanem,
umocnij dziś w powołaniu i wierze wszystkich kapłanów,
a zwłaszcza tych, dzięki posłudze których mogę karmić się Twoim słowem
i doświadczać łaski w sakramentach świętych.

źródło komentarza liturgicznego na dzisiaj: katolik.pl

https://