Spokojnej wędrówki po niebiańskich halach i turniach…

27-letni policjant zginął w Tatrach. Jego pasją były góry

Policjant z komisariatu policji w Jordanowie (Małopolskie) (mieszkaniec Zawoi) st. sierz. Paweł Burdyl zginął podczas wspinaczki w rejonie Kazalnicy Mięguszowieckiej w Tatrach. Był ona także ratownikiem Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR).

Jak podał we wtorek rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej policji w Suchej Beskidzkiej Wojciech Copija, do wypadku doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w trakcie wspinaczki na górę Kazalnica Mięguszowiecka w Tatrach. Policjant spadł z dużej wysokości.St. sierz. Paweł Burdyl miał 27 lat. W policji pracował od dziewięciu lat, natomiast jego pasją w wolnym czasie były góry. „Od 2014 roku dbał o ludzkie bezpieczeństwo nie tylko jako policjant, ale jako ratownik GOPR Grupy Beskidzkiej niosąc pomoc turystom w górach” – przypomniał rzecznik.W nocy (25/26 listopada br.) w trakcie wspinaczki na górę Kazalnica Mięguszowiecka w Tatrach zginął policjant Komisariatu Policji w Jordanowie. St.sierż. Paweł Burdyl 27 l. W Policji pracował od 9 lat w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym, natomiast jego pasją w wolnym czasie były góry. Od 2014 r. dbał o ludzkie bezpieczeństwo nie tylko jako policjant, ale jako ratownik GOPR Grupy Beskidzkiej niosąc pomoc turystom w górach. Wspinał się nie tylko po polskich górach, ale też zdobywał szczyty po za granicami naszego kraju m in. : Matternhorn (Szwajcaria), Elbrus (Gruzja), Kazbek(Gruzja), Uszba (Gruzja), Tenduli (Gruzja).

Jako narciarz reprezentował Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej odnosząc znaczące sukcesy.

– zajął I miejsce w zawodach narciarskich objętych honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji w Kluszkowcach jako dwuosobowa grupa z kolegą w konkurencji Spacer Narciarza

-zajął II miejsce w zawodach narciarskich objętych honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji w Kluszkowcach w konkurencji Slalom Gigant.

Był zaangażowanym, pełnym pasji policjantem, a zarazem wesołym i życzliwym człowiekiem.

Kierownictwo, policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.

źródło: KPP Sucha Beskidzka 

źródło całego artykułu: www.deon.pl

 

Spokojnej wędrówki po niebiańskich halach i turniach  Pawle…
Tam i tak wszyscy kiedyś dojdziemy…
A po Tobie pewnie hań pod reglami nieroz ze smutku zapłace woda!
Spoczywaj w pokoju zacny Człowieku!
https://