Czy ulegam podszeptom świata?

Znalezione obrazy dla zapytania siła ducha

„Jezu, staję przed Twoim krzyżem! Chrystusie – klękam przed Twoim krzyżem! Boże mój – całuję Twój krzyż, bo On wiedzie mnie na wyżyny człowieczeństwa. Ja o tym wiem…
Przez wieki, krzyż kojarzył się zupełnie z czymś innym, i to przekonanie pozostaje w mojej ludzkiej, ułomnej naturze. To przekonanie stara się we mnie utrwalić świat. Dla niego krzyż jest cierpieniem, niesprawiedliwością, ciemnością i bezsilnością. Dla świata krzyż – cierpienie jest czymś, co przeraża, miażdży człowieka depcze jego godność ludzką, zapędza w zaułki rozpaczy. Dlatego też krzyż uznawany jest za głupstwo, szaleństwo i nonsens. Dlatego też krzyż jest profanowany, usuwany za wszelką cenę z życia publicznego i osobistego.
Dlaczego tak często i ja ulegam podszeptom świata? Chyba dlatego, że boję się przyjąć w swoje życie prawdy o prawdziwej Miłości, o tej Miłości, która objawiła się na krzyżu. Gdy nie przyjmujemy sercem prawdy o ukrzyżowanej miłości, cierpienie staje się bezsensem, koszmarem, czymś, od czego należy trzymać się z daleka.”

https://