Święty Boże.

Biskupi prosili, aby słowami tej modlitwy błagać o oddalenie epidemii. Powstała do niej piękna pieśń i teledysk

Biskupi prosili, aby słowami tej modlitwy błagać o oddalenie epidemii. Powstała do niej piękna pieśń i teledysk

https://

Na kanale YouTube o. Łukasza Buksy OFM ukazał się nowy teledysk do utworu opierającego się na suplikacji. „Myślę, że będzie bardzo bliski wiernym, którzy obecnie są zmuszeni przebywać w domach” – mówi zakonnik.

Znany franciszkański muzyk podkreśla, że śpiew suplikacji miał od najmłodszych lat dla niego wielkie znaczenie. – Współcześnie ta modlitwa nabiera jeszcze większej mocy! Przyjmij proszę jej muzyczną aranżację w moim wykonaniu jako dar na ten trudny czas. Nie przestawajmy wołać do Boga tymi poruszającymi słowami – zachęca o. Buksa.

Sam teledysk, jak dodał w dobie ograniczenia możliwości uczestnictwa w modlitwie i Mszach Św. w świątyniach naprawdę porusza. – To obraz, który prezentuje przestrzenie tak wewnętrzne, jak i zewnętrzne różnych kościołów, w których Bóg nieustannie przebywa. A także Jego majestat i wszechmoc widoczną w dziełach natury. Myślę, że będzie bardzo bliski wiernym, którzy obecnie są zmuszeni przebywać w domach – opisuje zakonnik.

Twórca podkreślił że, muzyka skutecznie potrafi połączyć nawet bez realnego kontaktu. – To jakby most, który może stworzyć duchową łączność pomiędzy tymi, którzy, często sami, odprawiają Mszę św. w kościołach, a tymi, którzy stają do modlitwy we własnych domach – powiedział franciszkanin.

źródło: https://deon.pl