Trwa Biały Tydzień

Znalezione obrazy dla zapytania i komunia święta bialy dzień obrazki
Biały tydzień to siedem kolejnych dni po uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Jakie znaczenie dla dziecka ma ten czas? I jak dobrze przygotować syna lub córkę do uroczystości kościelnych w białym tygodniu?

Przez siedem dni po uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dziecko ma obowiązek uczestniczyć w mszach świętych.  Uroczystości te noszą nazwę białego tygodnia, ponieważ przez ten czas dzieci przychodzą do kościoła ubrane w stroje komunijne

Czemu służy biały tydzień?

Biały tydzień ma na celu upamiętnienie przyjęcia Pierwszej Komunii i jej głębokiego sensu duchowo-religijnego. W dniu przyjęcia eucharystii uwaga dzieci skupia się zwykle na rodzinie i prezentach, a nie na duchowym aspekcie tego doświadczenia. Biały tydzień pozwala dzieciom na doświadczenie religijnych aspektów tej ważnej dla katolików uroczystości, a także staje się swojego rodzaju przedłużeniem dnia Pierwszej Komunii Świętej.

Dzieci są więc zobowiązane uczęszczać na msze święte w białym tygodniu, po ty by:

umocnić się w wierze Kościoła katolickiego
przygotować się do świadomego, czynnego, a przede wszystkim regularnego uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych
zrozumieć istotę przyjętego sakramentu.

Jak przygotować dziecko do białego tygodnia?

Biały tydzień jest czasem, kiedy nasze dzieci powinny wyciszyć swoje emocje i spróbować oddać się refleksji nad sakramentem eucharystii. Jest to najlepszy czas na to, żeby uzmysłowić sobie wagę przyjętego sakramentu. Każdy rodzic powinien podkreślać, jak ważne jest regularne przyjmowanie komunii świętej podczas coniedzielnych mszy świętych. Z tego powodu niezwykle ważna jest obecność rodziców na mszach świętych białego tygodnia i ich duchowe wsparcie.

https://