W ciszy przed Najświętszym Sakramentem – 07.02.2013r.

W czwartek 7 lutego jak było zapowiadane,  w kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 17.00 „Godzina Święta” i półgodzinna Adoracja Najśw. Sakramentu poświęcona na prywatną modlitwę w ciszy.

„Klęcząc przed Tobą, Panie Jezu, ukryty w znaku chleba, pragnę Ci powiedzieć: „Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham. Ty wiesz, że pragnę Cię kochać jeszcze więcej”. Naucz mnie, Panie Jezu, coraz gorliwiej, z coraz szerzej otwartym dla Ciebie sercem, powtarzać za św. Piotrem i za Janem Pawłem II wyznanie miłości. Spraw, aby każda chwila adoracji, którą będę przeżywał, zrodziła się z mojej miłości do Ciebie, z pragnienia bycia z Tobą. Pomóż mi wczuć się w pragnienie Ojca Świętego, który mówi o „całodziennej i całonocnej adoracji”. Taką adorację powinny podejmować wspólnoty ludzi wierzących. Ty nigdy nie powinieneś być sam, bo Ty jesteś naszym Bogiem, naszym Zbawicielem, naszą Nadzieją. Dodaj mi odwagi do takiego myślenia i spraw, abym coraz chętniej przychodził na adorację do kościoła i pomagał innym rozbudzić w sercu takie pragnienie.”