Wchodzić w rytm miłości.

Znalezione obrazy dla zapytania modlitwa różańcowa

Modlitwa miłości

Ewangelista Łukasz nie omieszkał zauważyć, że Jezus zwrócił się do uczniów na osobności, mówiąc im o szczęściu płynącym z oglądania cudów Bożej mocy i słuchania Dobrej Nowiny.


 

Jednym ze sposobów przebywania z Chrystusem na osobności jest modlitwa różańcowa, która należy do wypróbowanej przez wieki tradycji kontemplacji chrześcijańskiej. Pozwala ona rozważać tajemnice życia Jezusa, „jakby sercem Tej, która ze wszystkich była Mu najbliższa” (bł. Paweł VI).


Metodą modlitwy różańcowej jest powtarzanie. Powtarzając słowa „Zdrowaś Maryjo”, „Ojcze nasz” i wychwalając Trójcę Przenajświętszą, wchodzimy w rytm miłości, „która ciągle powraca do ukochanej osoby z gorącymi uczuciami, które choć podobne w przejawach, są zawsze nowe ze względu na przenikającą je czułość” (św. Jan Paweł II).


Znalezione obrazy dla zapytania modlitwa różańcowa jan paweł

O błogosławiony różańcu Maryi, słodki łańcuchu, który łączysz nas z Bogiem; więzi miłości, która nas jednoczysz z aniołami; wieżo ocalenia od napaści piekła. (bł. Bartłomiej Longo). Panie, proszę Cię o łaskę skupienia na modlitwie, bym modlił się gorliwie na różańcu, oraz bym zachęcał do jego odmawiania innych.

źródło: katolik.pl

https://