Wystawa fotografii naszego Parafianina Michała Sośnickiego.

źródło foto: Michał Sośnicki

Góry oczyma Michała Sośnickiego

Dziś tj. 27.05.2016r. w galerii „Pod Cylem” w siedzibie Babiogórskiego Parku Narodowego odbył się wernisaż wystawy „Góry moje góry”, prezentującej znakomite zdjęcia Michała Sośnickiego.

Michał Sośnicki choć jest rodowitym krakowianinem to na dobre zapuścił korzenie w Zawoi. Fotografią zajmuje się od 2008 roku a zawodowo od 2015. Jest absolwentem kursu Fotografii Artystycznej Zbigniewa Pozarzyckiego w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie. Tematem przewodnim jego prac są krajobraz, pejzaż, architektura – głównie drewniana, przydrożne kapliczki oraz krzyże. Jego fotografie były nagradzane w konkursach fotograficznych „National Geographic Polska – Nasze Karpaty 2014” – wyróżnienie, „Najpiękniejsza Góra Świata 6/2014” – fotografia znalazła się wśród 30 finałowych prac, „Skarby Małopolski 2014” – fotografie na wystawie pokonkursowej, „XIV Biennale Fotograficzne-Z dala od zgiełku…Beskidy w obiektywie 2013” – II miejsce, „Zabytki znane i nieznane-odkryj skarby kultury materialnej Podbabiogórza 2013” – I miejsce, „Tatrzańska jesień 2014” – II miejsce oraz prezentowane były na wielu wystawach pokonkursowych.

Na wystawie w Zawoi zobaczyć można zdjęcia, które są niemal znakiem rozpoznawczym Michała Sośnickiego, czyli pełne magii wywołanej grą światła i cienia fotografie górskie. Na innych szczyptę magii dołożyły jeszcze poranne lub wieczorne mgły. Zawojski fotograf spust na swoje łowy rusza bowiem o świcie lub późnym popołudniem i wczesnym wieczorem.

Ci, którzy nie zdążyli na wernisaż mogą zwiedzać wystawę do 23 czerwca. Później zostanie przeniesiona do galerii „Na Uciechę” w Zawoi Wilcznej i potrwa w niej do 20 lipca. Od 22 do 24 lipca będzie prezentowana w Skansenie w Zubrzycy Górnej, a potem ponownie w Babiogórskim Parku Narodowym.

 źródło: http://www.beskidzka24.pl/

 

źródło foto: Sucha24.pl