Z cyklu – komentarz liturgiczny na dzisiaj

Znalezione obrazy dla zapytania modlitwa obrazki

To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali
(J 15,12-17)

„…To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuje” (J 15,12-14)

Przyjaciel to nie byle jaka osoba, to ktoś naprawdę bardzo ważny, ktoś na kogo można zawsze liczyć. Zostać nazwanym przez kogoś przyjacielem to zawsze wyróżnienie. Jakimże więc zaszczytem powinno być dla nas to, że możemy być przyjaciółmi Boga, przyjaciółmi Jezusa! Słowo „możemy” pojawia się tutaj, ponieważ to od naszej decyzji oraz potwierdzającego ją świadectwa zależy, czy inni widząc nas, będą mogli powiedzieć: „to prawdziwy przyjaciel Boga”.

Po czym poznać takich przyjaciół mówi sam Jezus. To ci, którzy miłują w taki sposób, w jaki kocha nas Bóg. To ci, którzy dzięki Jego miłości mają zawsze tę niezwykłą iskrę w oku i idą przez życie odważnie; z nadzieją wbrew nadziei; z przebaczeniem wobec tych, którzy ich zranili; z cierpliwością dla tych, którzy są chorzy, słabsi i ułomni; z radością, pogodą ducha i konkretną pomocą dla tych, których przygniotło życie; z wiarą w rzeczy po ludzku niemożliwe. To ci, którzy stąpając mocno po ziemi ze wzrokiem zawsze wpatrzonym w niebo widzą sens prawdziwej miłości. Tacy są właśnie przyjaciele Boga. Czy możesz powiedzieć, że jesteś jednym z nich?

Jakub Trzópek SDS

źródło: katolik.pl

https://