Zbiórka do puszek – 06.10.2013r.

Odpowiadając na apel Ojca św. Franciszka, zgodnie z poleceniem Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, w niedzielę 6 października, we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej, również w naszym kościele parafialnym, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, na pomoc ofiarom wojny domowej w Syrii.

W odpowiedzi na zatroskanie Ojca Świętego Franciszka oraz w duchu miłości chrześcijańskiej, Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami wojny w Syrii poprzez modlitwę i pomoc materialną. Dramat, jaki przeżywa naród syryjski, w tym również tamtejsi chrześcijanie, porusza serca, mobilizuje do modlitwy, ale również domaga się działania, a więc zapewnienia uchodźcom żywności, leków, odzieży oraz poczucia minimum bezpieczeństwa.

Caritas Polska w imieniu Kościoła w naszej Ojczyźnie, we współpracy z Caritas Jordania już drugi rok niesie pomoc uchodźcom, zwłaszcza dzieciom, realizując projekt edukacyjno-rehabilitacyjny w Jordanii, w kilku miejscowościach w pobliżu granicy syryjskiej (Mafraq, Zarqa, Irbid, Madaba, Amman i Karak). Caritas Polska przekazała również pierwszą finansową pomoc poszkodowanym w samej Syrii w wysokości 50 000 USD.
źródło:http://www.diecezja.pl/archidiecezja/aktualnosci/zbiorka-do-puszek.html