„Ze wszystkich rzeczy nieważnych piłka nożna jest najważniejsza”

https://i1.wp.com/blog.wiaraiksiazki.pl/wp-content/uploads/2016/06/KAROL.jpg?resize=411%2C283

„Ze wszystkich rzeczy nieważnych piłka nożna jest najważniejsza”
św. Jan Paweł II.

„Sport jest zdolny przekazywać bardzo głębokie wartości językiem powszechnie zrozumiałym. Może być nośnikiem wzniosłych ideałów humanistycznych i duchowych, jeśli jest praktykowany w duchu pełnego poszanowania reguł” św.

„Potencjał ukryty w sporcie sprawia, że jest on szczególnie ważnym narzędziem integralnego rozwoju człowieka oraz czynnikiem niezwykle przydatnym w procesie budowania społeczeństwa bardziej ludzkiego.” św. Jan Paweł II


 

Sport, w życiu św. Jana Pawła II zajmował szczególne miejsce. Narty, pływanie, kajaki, z których jak zwykł mawiać przesiadł się na łódź piotrową i oczywiście piłka nożna. Tą ostatnią dyscyplinę sportu cenił sobie najbardziej. Przypomnijmy, ze Jan Paweł II był pierwszym w historii papieżem zasiadającym na trybunach podczas meczu piłkarskiego.


Każdy zapewne zastanawia się nad tym, jak na niniejszej imprezie wypadnie nasza reprezentacja. Cóż i w tej kwestii pozostaje wiara, ale w ludzkie możliwości. Swoją drogą Pan Bóg wie, kto będzie mistrzem, a my mamy emocje.


I nawet jeżeli ze wszystkich rzeczy nieważnych piłka nożna jest najważniejsza, to jednak życzymy Biało-Czerwonym sukcesu w Rosji.